Кому потрібен захист – Державі чи Комунальному підприємству?

Прес – служба прокуратури в Чернігівській області  повідомляє про факт захисту прокуратурою інтересів держави. Постає питання: «Від кого? Й що саме зроблено прокуратурою для захисту інтересів держави?» Зі статті стає зрозумілим, що з метою захисту інтересів держави прокуратурою заявлено позов про стягнення з боржника податкового боргу в розмірі 700 тис. грн., який судом задоволено в повному обсязі. Але ж чому прокуратура не звітує, ще й про той факт, що на сьогодні рішення суду в законну силу не вступило, комунальним підприємством подано апеляційну скаргу на дане рішення.

Комунальне підприємство хоче «розвіяти міф» про те, що підприємство уникає сплати податкових платежів до бюджету, підприємство вже протягом року бореться зі спадком боргів, яке залишилось йому після попередників, зробило і досягло вже за рік багато, і навіть без захисту прокуратури, Ніжинська ОДПІ, знає і розуміє ситуацію на підприємстві, яку можна  сказати Держава і створила, а комунальне підприємство крок за кроком вирішує проблеми підприємства і не робить брифінги з цього питання.

Протягом довгого часу підприємство жевріло, і лише в 2015 році почало розраховуватись з боргами, які були накопичені роками і це не лише податкові зобов’язання, а і низка інших. Так на підприємстві і на сьогодні складна фінансова ситуація, але вона викликана законодавчою базою на рівні Держави, що не дає підприємству повністю розрахуватись по всіх зобов’язаннях.  Несвоєчасне відшкодування пільг та субсидій призводить до відсутності обігових коштів, що в свою чергу впливає на платоспроможність підприємства та тягне за собою заборгованість по податках та обов’язкових платежів, нарахування пені та штрафів. Хочеться зазначити, що нарахування населенню пільг та субсидій за водопостачання та водовідведення становить 64,3 % від загальної суми нарахувань. На сьогодні заборгованість Держави перед Комунальним підприємством по пільгам та субсидіям складає 1444,9 тис грн.. Для відновлення  платоспроможності підприємства, уникнення нарахування пені та штрафів необхідні  своєчасні розрахунки Держави по пільгам, субсидіям та різниці в тарифах.

В липні та грудні 2015р. Комунальним підприємством отримано відшкодування різниці в тарифах з державного бюджету  в сумі  1,5 млн. грн. яка спрямована на проведення розрахунків з податку на додану вартість. Але навіть при данному позитивному факті комунальне підприємство постраждало, незважаючи на отримані кошти, які були виділені як відшкодування різниці в тарифах, до цього часу  дана сума не відображена на електроному рахунку підприємства, як того вимагає чинне законодавтсво,  тим самим Державною фіскальною службою України порушено вимоги положення  про порядок адміністрування ПДВ. Такі неправомірні дії призводять до неможливості комунальним підприємством реєструвати податкові накладні, при цьому наші контрагенти не можуть сформувани податковий кредит. Ситуація, що склалася тягне за собою нанесення збитків як комунальному підприємству так і його  контрагентам, а після спливу граничного терміну 180 днів, взагалі буде втрачено право на податковий кредит, що призведе до судових позовів до комунального підприємства та сплаті штрафних санкцій.  З данного приводу комунальне підприємство зверталось до низки інстанцій, це зокрема і Державна фіскальна служба, Державна казначейська служба, Міністерство фінансів України,  комітет Верховної  Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики, комітет Верховної ради України з питань податкової та митної політики, але відповідь одна – знаємо про проблему, працюємо над її вирішенням. Вже  протягом 9 місяців існує дана проблема, але до цього часу не  вирішена. І знову комунальне підприємство залишилось один на один зі своєю проблемою, з проблемою, яку створила Держава. І знову комунальне підприємство звертається з надією за захистом до судових органів, але чи буде кінцевий результат навіть при позитивному рішенні суду, і знову питання …

Одночасно, хочеться зазначити, що тарифи на централізоване  водопостачання та водовідведення, які  встановлюються  згідно встановлених правил, НКРЄКП та повинні  бути економічно обґрунтованими, тобто покривати необхідні витрати підприємства.  Різниця між витратами врахованими в тарифах та фактично діючими відшкодовується  державою. Обсяг заборгованості з різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла в зв’язку з невідповідністю фактичної вартості послуг з централізованого водопостачання та водовідведення  врахованій в тарифам становить  3980 тис грн., в тому числі

за 2014 рік 1502,9 тис грн. ,

а 2015 рік  2478,0 тис грн..

Заборгованість держави по різниці в тарифах виникла в 2014-2015 роках  в основному через вартість електроенергії (було враховано в тарифах за 1 КВт 1,36068 грн, фактично вартість електроенергії становить 1,8024 грн.)

Комунальне підприємство могло б повністю розраховуватись по всіх зобов’язаннях, і ми хочемо це робити, але дуже багато, на жаль, залежить не від нас особисто, а від Держави, від Законодавства.

Ми хочемо звернути увагу громадськості, органів місцевого самоврядування, державних установ, ми готові кричати на всю міць,  МИ ХОЧЕМО ПРАЦЮВАТИ І МИ ПРАЦЮЄМО, АЛЕ В ТИХ УМОВАХ, ЯКІ НА СЬОГОДНІ ІСНУЮТЬ ЦЕ МАЙЖЕ НЕМОЖЛИВО.

 І ЗАХИСТ ПРОКУРАТУРОЮ ІНТЕРЕСІВ ДЕРЖАВИ НЕ ВПЛИНЕ НА ГОСПОДАРСЬКИЙ ПРОЦЕС ПІДПРИЄМСТВА, ДО ТОГО ЧАСУ ПОКИ САМА ДЕРЖАВА НЕ ЗРОЗУМІЄ ПРОБЛЕМ ВСІХ БЕЗ ВИЙНЯТКУ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ І НЕ ВПЛИНЕ НА ЇХ ВИРІШЕННЯ, НЕ ПРИВЕДЕ У ВІДПОВІДНІСТЬ ЗАКОНОДАВЧУ БАЗУ УКРАЇНИ.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.