Інформація про намір здійснити зміну тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення КП «Ніжинське управління водопровідно-каналізаційного господарства»

Відповідно до Порядку інформування  споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 05 червня 2018 року № 130, КП «НУВКГ» доводить до відома споживачів інформацію про намір здійснити зміну тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення (далі тарифи на послуги).

Основними причинами зміни тарифів є зміни в чинному законодавстві та збільшення  ціни на електроенергію, збільшення соціальних стандартів.

З 01.05.2019 року вступив в дію Закон України «Про житлово-комунальні послуги» № 2189-VIII від 09.11.2017 р. Він не лише змінив назву комунальних послуг, але й запровадив нову систему договірних відносин, які мають бути запроваджені між виконавцем і споживачем послуг з урахуванням вимог Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, затверджено постановою КМ України від 5 липня 2019 року №690. При цьому, істотною умовою договору про надання житлово-комунальної послуги є її ціна.

Розрахунок  вартості послуг  проведений відповідно до вимог постанови КМ України №869 від 01 червня 2011 р зі змінами та доповненнями  «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги»

Основні чинники  перегляду тарифів:

Збільшення ціни на електроенергію. Електроенергія зросла на  31% ( в скоригованому тарифі 2,87 грн за 1 кВт/год, станом на 01.01.21 року 3,75 грн за 1 кВт/год), збільшення витрат на електроенергію в тарифах на 3096,0 тис грн.

Збільшення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати, з 01.01.2019 року п’ять раз переглядався прожитковий мінімум,збільшувалася мінімальна заробітна плата, внесені зміни в  Галузеву угоду та Колективний договір в зв’язку зі збільшенням мінімальної тарифної ставки та галузевого коефіцієнту

При розрахунку витрат на оплату праці враховано тарифні ставки та посадові оклади розраховані у відповідності до Галузевої угоди на 2017-2018 роки зі змінами та доповненнями, враховано прожитковий мінімум для працездатних осіб на 2020 рік  ( грудень 2270 грн) , та забезпечення мінімальної заробітної плати на рівні 5000,00 грн. відповідно до Державного Бюджету України на 2020рік. Мінімальну  тарифну ставку за просту некваліфіковану працю взято в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, а мінімальну тарифну ставку робітника 1 розряду в розмірі  не менше 160 відсотків прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Для розрахунку в додаткову заробітну плату віднесені витрати на оплату бригадирських, шкідливі умови праці, вечірні години, нічні години, святкові та вихідні, доплата за розїздний характер праці, доплата до мінімальної, премія 20 %.

Середня заробітна плата всього по підприємству планується 10858,14 грн, ( середня по Україні за грудень 2020 року14179грн,  по Чернігівській області 10921 грн),фактично по підприємству за 2020 року  8390,9 грн,

Підвищення  соціальних стандартів призвело до збільшення заробітної плати та відрахувань на загальнообов’язкове державне  страхування

Амортизаційні відрахування  зросли в порівнянні з діючими тарифами за рахунок введення в експлуатацію нових основних засобів та прийняття на баланс кооперативних ліній водопостачання та водовідведення:

-водопостачання на 404,0 тис грн або 188 %;

-водовідведення на211,8 тис грн , або на 134 %

Матеріальні витрати

Матеріальні витрати (матеріали , запасні частини, реагенти) розраховані у відповідності до фактичних витрат за 2019 рік ,без урахуванням  планового індексу інфляції на 2021 рік.

Збільшення витрат на податки та збори 

-водопостачання на 464,0 тис грн або 130 %;

-водовідведення на28,2 тис грн , або на 134 %

У тарифах на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення враховані обігові кошти за рахунок планованого прибутку в обсязі 1,9 відсотків повної планованої собівартості централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. Кошти будуть спрямовані на фінансування витрат, пов’язаних з наданням послуг та визначених структурою тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, у разі, коли такі витрати не відшкодовуються діючими тарифами.

Загалом розраховані тарифи на послугу з централізоване водопостачання та централізоване водовідведення  збільшилися для всіх категорій споживачів. Тарифи з урахуванням  ПДВ  зросли на 40%

Структури скоригованих тарифів розміщені на сайті нашого підприємства (nizhyn-vodokanal.org.ua) від 12.03.2021 року, у друкованому засобі масової інформації «Свідомий погляд», на сайті Ніжинської міської ради (nizhynrada.org.ua) від 12.03.2021 року Усі зауваження та пропозиції відносно  вищенаведеної інформації просимо надсилати за адресою: КП «НУВКГ», м. Ніжин вул. Козача,5 протягом 7 календарних днів з дня оприлюднення інформації.

Комментирование на данный момент запрещено, но Вы можете оставить ссылку на Ваш сайт.