Богоявлення. Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

Свято Хрещення Господнього – одне з найдавніших свят християнської Церкви. Його встановлення відноситься до часів апостолів. Стародавня назва свята – «Єпіфанія» – явище, або «Теофанія» – Богоявління. Слово «Хрещення», «хрищу» в перекладі з грецького означає «занурюються у воду». Вода – початок життя. Саме з води, заплідненої животворящим Духом, відбудуться всі живі істоти. Де немає води – там пустеля. В пам’ять того, що Спаситель Своїм хрещенням освятив воду, буває водосвяття; напередодні свята вода освячується в храмах, в самий ж свято Богоявлення – в річках або інших місцях, де беруть воду. Хресною ходою на Йордан називається хід для освячення природних водойм. Іванове хрещення було символічним і означало, що як тіло омивається та очищається водою, так і душа людини, кається і повірив в Спасителя, буде очищена від всіх гріхів Христом. Богоявлення відкрило нам велику Божественну таємницю Святої Трійці. Тепер кожен окрещающійся долучається цю таємницю, за словами Христа до Своїх учнів «Ідіть, і навчіть всі народи, хрест їх в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа» (Мф. 28, 19).

19 січня на території КП «Ніжинське управління водопровідно-каналізаційного господарства» 0 14 год. буде проведно обряд освячення води одного із водозаборів підприємства, вода з якого надходить до помешкань мешканців міста.
Потім освячену воду безкоштовно будуть розливати в тару бажаючих.
Запрошуємо всіх ніжинців набрати та принести до власної оселі свяченої цілющої води. А також головне цього дня не забути й самому очистити свої думки та вчинки.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.