Технічні дані

Водопостачання

Станом на 01.08.2014 року водопостачання м. Ніжина здійснюється 4 водозаборами підземних вод нижньокрейдяного та бугакського горизонту , які експлуатує КП “НУВКГ”. Загальна кількість артезіанських свердловин 17, із них 6 нижньокрейдяного горизонту ,10 бучацького горизонту , 1 четвертинного горизонту.

Вода з свердловин поступає в резервуари чистої води , а потім на насосну підйому. Загальний об,єм резервуарів чистої води 7,3 тис.куб.м.

Протяжність водопровідних мереж становить 274,5 км.

Водопровідні мережі побудовані переважно в 1928 – 1973 роках. Матеріал трубопроводів відповідно: сталеві – 14 % , чавунні – 52,4 % , асбестоцементні -9% ПХВ- 24,6 %.

Подача води проводиться цілодобово. Дезинфекція і промивка водопровідної мережі проводиться 2 рази на рік, згідно графіка та на вимогу санітарного контролю. Промивка тупикових водорозбірних колонок проводиться щомісячно згідно графіка.

Контроль за якістю води проводить лабораторія підприємства та міська СЕС.

Водовідведення

Протяжність каналізаційних мереж 76,2 км.

Каналізаційне господарство включає в себе Головну каналізаційну насосну станцію потужністю 21,0 тис. м. куб. на добу , яка перекачує стічні води на Очисні споруди та 13 каналізаційних насосних станцій , що перекачують стічні води з районів на ГКНС. Каналізаційні мережі побудовані переважно в 1974 році.

Скид очищеної води проводиться в р. Вюниця . Вода ,що скидається являється нормативно очищеною. Технологічний процес очистки води проводиться згідно технологічного регламенту , розробленого управлінням. Технологічний процес на ОС цілодобовий.